Flatland / Επιπεδοχώρα
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aπειροελάχιστο : hallo world

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Aπειροελάχιστο : hallo world Empty Aπειροελάχιστο : hallo world

Δημοσίευση  lim_Skepsis=praksi Πεμ 16 Ιουλ 2009 - 7:18

Ένα μεγάλο <<καλώς σας βρήκα>> σε όλη την "παρέα" που ουσιαστικά αποτελεί συζήτηση και διανόηση. Θέλγητρο για την εγγραφή μου στάθηκε η αναφορά στα LogiComics, για τα οποία είχα παρακολουθήσει μια παρουσίαση στο ΕΚΤ & εντυπωσιάστηκα!
Πέραν τούτου, είμαι αναλυτικός τύπος, λίγο προσανατολισμένος στη μελέτη , και.. Sad στον προγραμματισμό. study study study
Εκ πρωτης όψεως φαίνεται έχουμε να κουβεντιάσουμε πάρα πολλά. Και για του λόγου τη χάρη στο γούρι του επίκαιρου εδώ φαίνει ένα πολύ καλό ENdeavour! Like a Star @ heaven
lim_Skepsis=praksi
lim_Skepsis=praksi
Νέος Πολίτης Επιπεδοχώρας
Νέος Πολίτης Επιπεδοχώρας

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπειροελάχιστο : hallo world Empty Απ: Aπειροελάχιστο : hallo world

Δημοσίευση  nina Παρ 17 Ιουλ 2009 - 20:07

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΟΡΙΣΕΣ!
Μας πέτυχες βέβαια σε περίοδο διακοπών που πάει να πει ελάχιστη κουβέντα γίνεται, αφού οι περισσότεροι από μας σε κάποια θάλασσα βρισκόμαστε και σαφώς μακράν του διαδικτύου.

'Όμως θα μου επιτρέψεις να εκφράσω την προσωπική μου άποψη περί της "αναλυτικότητας" του τύπου σου που λες; Σόρυ, αλλά εγώ σε βρίσκω μάλλον σύνθετο, επειδή μια δεν έβγαλα από όσα είπες!!! Τι είναι το ΕΚΤ? Επρεπε να το ξέρω? και το "ENdeavour"? κι αυτό θα έπρεπε να το γνωρίζω επίσης; Μήπως να μου έλεγες κάτι περισσότερο?!
Ίσως κάποιο άλλο μέλος γνωρίζει... Και να σκεφτείς πως θεωρώ εμένα ημισυνθετική...

όπως και να' χει καλώς μας όρισες.
nina
nina
Κανονικό Εξάγωνο
Κανονικό Εξάγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2008
Ηλικία : 61
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

http://mathandliterature.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπειροελάχιστο : hallo world Empty Aκρονύμια

Δημοσίευση  lim_Skepsis=praksi Τρι 21 Ιουλ 2009 - 18:43

Ας επεξηγήσουμε : ΕΚΤ είναι αρχικά για το Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών //- Endeavour : πρόκειται λοιπόν για το επανδρωμένο διαστημόπλοιο που πρόσφατα κατάφερε να φύγει δεν ξέρω πολλά επίτούτου. albino
lim_Skepsis=praksi
lim_Skepsis=praksi
Νέος Πολίτης Επιπεδοχώρας
Νέος Πολίτης Επιπεδοχώρας

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπειροελάχιστο : hallo world Empty Απ: Aπειροελάχιστο : hallo world

Δημοσίευση  nina Τρι 21 Ιουλ 2009 - 22:09

έστω...

ευχαριστώ πολύ.
Μόλις βρω χρόνο θα τα ψάξω.

καλό βράδυ.
nina
nina
Κανονικό Εξάγωνο
Κανονικό Εξάγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2008
Ηλικία : 61
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

http://mathandliterature.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπειροελάχιστο : hallo world Empty Απ: Aπειροελάχιστο : hallo world

Δημοσίευση  valiousa Πεμ 23 Ιουλ 2009 - 21:02

Ένα θερμό καλωσόρισμα και από εμένα, τη μη μαθηματικό!
Ερωτήσεις-Παρατηρήσεις:
1. Το nick σου λέει ότι το όριο της σκέψης είναι η πράξη; Τι εννοείς με αυτό;

2. Το endeavour με κάλυπτε και ως αξιόλογη προσπάθεια, αλλά και η διπλή σημασία με το διαστημόπλοιο της Νάσα με ικανοποιεί.

3. Όταν είδα τα αρχικά ΕΚΤ σκέφτηκα αυτό που έγραψες(πάντως ήθελε επεξήγηση, δεν είναι λογικό να το ξερει όλος ο κόσμος, εγώ το συνάντησα σε μαθήματα βιβλιοθηκονομίας) αλλά θέλω να μάθω και κάτι ακόμα:

4. έγινε στο Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης αναφορά στο βιβλίο Logicomix, στα πλαίσια ποιου προγράμματος; Και αν ναι, εκ παραδρομής το έγραψες στον πληθυντικό ή αναφέρεσαι σε κάτι άλλο;

Τέλος, θα συμφωνήσω με τη nina, σε βρίσκω αρκετά σύνθετο, ή μάλλον ο λόγος σου είναι πολυεπίπεδος και αρκετά περιληπτικός που χάνονται κάποια νοήματα, ή μάλλον εγώ δεν καταφέρνω να τα πιάσω...
valiousa
valiousa
Ισόπλευρο τρίγωνο
Ισόπλευρο τρίγωνο

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2008
Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης